Dovolená za časů korony

Kam se vydat s dětmi na dovolenou v době pokoronové? Letos vám nebudeme „nutit“ naše oblíbená místa jako Lago di Commo, Lago di Gardu nebo Benátky.. Ale pár osvědčených a námi prošlých tipů pro vás máme. A to včetně konkrétních tipů na výlety 😉

Po pondělním článku Dovolená s dětmi – s úsměvem, který je plný tipů, jak zvládnout dovču s dětmi s klidem a úsměvem, pro vás dnes máme tipy na konkrétní místa v zahraničí. Místa, kde se líbilo nám i našim dětem na jedničku. Tipy na top výlety v České republice pro vás dáme dohromady do konce tohoto týdne. Těšte se 😉 A nebo zatím mrkněte na inspiraci do naší Databáze výletů nejen pro kočárky 😉

Slovinsko

Země, kde najdete nespočet přírodních krás, nádherných horských masivů, rozkvetlých pastvin, smaragdově zbarvených řek … Je to prostě top destinace na akční dovolenou lákající k řadě výletů. Tipy, jak pojmout celý roadtrip najdete v článku Roadtrip po Slovnisku. Tipy na top 12 výletů, které jsme prošlapali vlastními střevíčky, najdete v našem článku Slovinsko – TOP 12 výletů. A pokud jste vodáci a chtěli byste s dětmi vyzkoušet Soču, mrkněte na článek Soča a vodní radovánky – i tuto řeku si totiž můžete užít s nejmenšími členy rodiny.

This slideshow requires JavaScript.

Bavorské Alpy, oblast Karwendel

Oblast, která se nachází kousek od Garmish Partenkirchenu a je to další z krásných míst na dovolenou (nejen) s dětmi. Podniknou tu můžete celou řadu úžasných výletů do okolních hor, kolem jezer, k vodopádům či soutěskám. Na své si přijdou rodinky s kočárkem, nosítkem, kolem či dětmi na odrážedlech. Zajímavou alternativou může být i vodařina na místních alpských říčkách nebo jezerech. Nádherná jsou i místní malebná městečka, kde se ze všech možných koutů ozývá jódlování, voní místí kuchyně inspirovaná rakouskými dobrotami a po ulicích se prochází místní obyvatelé v typických kožených kraťáskách, kloboucích a šatech. Více zde. Jeden den doporučujeme vyrazit na nejvyšší horu Zugspitze, o které jsme psali speciální článek.

This slideshow requires JavaScript.

Lužická jezera – ráj pro cyklisty i bruslaře

Parádní místo, kam už léta jezdíme na in-liny. Láká nás specifický ráz místní krajiny, stezky bez turistů a skvělý povrch, na kterém bez problémů ujedete za den desítky kilometrů. Region Laussitzer Seeland, který se nachází hodinku od Drážďan, je unikátní ukázkou, jak se dá z měsíční krajiny poškozené těžbou vytvořit úžasná destinace pro aktivní dovolenou. Hosté se mohou těšit na skvělé koupání, stovky kilometrů kvalitních cyklostezek vhodných i pro bruslaře a rozvinutou infrastrukturu promyšlenou do nejmenšího detailu. Více zde.

Polské Krkonoše

Ani nevím proč, ale k polské straně Krkonoš jsem byla vždycky skeptická. A neprávem. Prodloužený víkend byl pro nás velmi milým překvapením. Je tu krásná příroda, vyspělá infrastruktura, spousta vyžití pro děti a výborně tu vaří. My za tři dny stihli jen pár míst, ale určitě se budeme chtít vrátit a zažít víc. Více zde.

Neziderské jezero – Rakousko a Maďarsko s chorvatskou atmosférou

Stovky kilometrů cyklostezek, koupání, drandění na lodičkách, pro rodiče kity, windsurfing a dobré místní víno. Prostě fajn dovolená 🙂 Více zde.

Taurská cyklostezka

Na kole podél řeky Salzach a kolem alpských velikánů. Cestou se můžete kochat úžasnými výhledy na okolní hory, malebnými rakouskými vesničkami i typickými alpskými pastvinami se spoustou krav a řadou kravínů s typickým aroma. Po cestě narazíte i na řadu přírodních a kulturních zajímavostí, vodopády, jezera Pojedete přes Kaprun, nádherné Zell am See, Werfen se světově největší ledovou jeskyní a pevností. A na závěr vás čeká romantický Salzburg. Více o tomto cyklodobrodružství v našem článku nebo sestříhaném videu.

Pokud hledáte tipy na výlety v České republice, mrkněte do naší Databáze výletů nejen pro kočárky, tam je inspirace až až 🙂 A nebo se těšte na další článek, který přinese tipy na výlety, které u nás hledáte nejčastěji.

A pokud hledáte motivaci, tipy a rady, jak to s dětmi všechno zvládnout, mrkněte na naší knížku Akční rodiče od A do Z. Aktuálně je k dispozici pouze jako ebook, ale zato za akční cenu 99 Kč 😉

Facebookmail

Napsat komentář