Filtr na vodu na cesty

Vychytávka, která na cestách šetří záda, životní prostředí a chrání před střevními potížemi.

Ve většině zemí světa jsme odsouzeni k pití kupované vody v plastových lahvích. Na výletech představuje voda často nejtěžší část batohu, zvlášť když vyrážíte do přírody jako rodina a nesete vodu pro sebe i pro děti. O vícedenních přechodech ani nemluvě, to je teprve masakr na záda. Vodních zdrojů je přitom spousta, jen je potřeba vodu maličko upravit.

Během našich cest jsme vyzkoušeli hned několik možností. V Himalájích jsme používali tablety, v Asii pak filtrační láhev. Ale voda byla vždy nedobrá. Nechutnala nám, natož dětem. Zpravidla jsme přefiltrovanou vodu používali pouze na čištění zubů a na pití používali kupovanou. Láhev jako taková navíc zabírala v batohu dost místa, a přitom se do ní vešel jen cca půl litr vody.

Filtr Lifesaver mile překvapil

Cestovní pumpička Lifesaver Wayfarer funguje na jednoduchém principu, kdy jednu hadičku s filtrem ponoříte do jezírka, do potoku, do sklenice s vodou. V prostředku pumpujete a druhou hadičkou rovnou vytéká nezávadná voda. Voda je dobroučká, není cítit žádným chlórem ani jinou chemikálií. Bez problémů jsme ji pili my i holčičky.

Filtr je malinkatý, strčíte ho do kapsičky u batohu. Láhev čisté vody s objemem litr a půl napumpujete během pár minut (je potřeba 70x zapumpovat). Pro holčičky bylo filtrování zážitek, nám ušetřil hodně kil na zádech.

Pokud hledáte robusnější řešení, filtrační kanystry nebo filtrační láhve, i ty Lifesaver vyrábí. Na vše mrkněte přímo na stránkách distributora Savetheday.cz.

Facebookmail

Napsat komentář