Dárky pro malé cestovatele, malé turisty a akční mimina

Hledáte dárek pro svá dítka nebo vnoučátka, ale nechcete kupovat další a další hračky? Hledáte něco, co jim udělá radost a zároveň je motivuje k akčnímu dětství, výletům a pobytu v přírodě? Přinášíme tipy na dárky pro děti, které nemají rády nudu a nechtějí sedět za pecí (stejně jako dospěláci, pro které jsme tipy na dárky připravili už minulý týden – kuk na článek 30 tipů na vánoční dárky pro cestovatele, turisty a aktivní rodiče).

Sada na sněhuláka

Namotivujte své děti k zimním radovánkám. Připravte krabici s výbavou na stavbu sněhuláka. Uvidíte, jak se jim rozzáří oči a budou netrpělivě koukat z okna, kdy už začne konečně sněžit. Stačí doma najít starý hrnec nebo kulich, mrkev a venku sebrat pár větviček a kamínků či uhlíků .. a máte hotovo 🙂

Campingová židlička

Dětský nábytek má vždy úspěch. A existují i varianty pro outdoorové akčňáky 😉 Super je třeba skládací židlička. Nezabere tolik místa, v létě se s ní děti vyřádí a v zimě ji mohou mít třeba v pokojíčku. U nás našla uplatnění v kempu ale i u bazénu u babičky na zahradě.

This slideshow requires JavaScript.

Boby nebo sáňky

Moc krásný a oblíbený dárek, se kterým si na sněhu užijete spoustu legrace, ale také jej můžete využít jako dopravní prostředek na zimních výletech. Na sáňky se dá přidělat vložná taška z kočárku, boby je možné použít na výlety v kombinaci s teplým fusáčkem. U sáněk existuje i skládací varianta.

This slideshow requires JavaScript.

Dětské Skinnersky

Dlouho očekávaný hit letošního léta – úžasný český vynález, nově ve verzi pro děti. Skinnersky jsou ideální volba jako náhradní botky, přezůvky na horskou chatu, do restaurace. Poslouží parádně, když zmoknete, dítko zahučí do kaluže a hlavní botky potřebujete usušit. Oceníte je ale i na hřišti, v lodi nebo na kamenech u vody. Měly by ochránit před ostrými větvemi, kameny i sklem. Je super, že mají protiskluzovou podrážku, nepadají do nich kamínky. Děti (a potažmo i vy rodiče) uvítáte snadné nazouvání a to, že rychle schnou. Více informací najdete v naší recenzi, objednat si je můžete zde.

Sněžnice pro nejmenší

Sněžnice otevírají cestu k novým zážitkům, k místům, kam byste se jen tak v botech nedostaly – a to nejen dospělákům, ale i dětem. Pro děti jsou zpestřením výletů a skvělou motivací, jak vyrazit ven i v zimním období. Koupit je můžete i pro děti, a to od velikosti 28.

Mazlík na cesty

I přesto, že v přírodě najdete nespočet zajímavých podnětů a hraček, je dobré mít doma jednoho plyšáčka nebo panenku, která bude s vaším dítkem objevovat svět. Zvolte takovou hračku, která se dá prát, není těžká a velká. My máme jednu opičku a jedno miminko, kteří s námi jezdí na všechny výlety, nosí se v batůžku, v šátku atd. Co se týče kočárků, volte skládací varianty, lépe se s tím cestuje.

Drak

Další skvělá výbava, která vám zpestří nejednu dovolenou nebo víkend. Draků je na trhu celá řada, jdou složit, nezabírají tolik místa. A ta dětská radost při pouštění je k nezaplacení.

Batůžek

Základní výbavou každého malého turisty je batůžek. Nejenže se s ním děti cítí důležitě a vypadají roztomile, ale učí se s ním od malička vnímat to, že na cesty opravdu není možné zabalit celý dětský pokojíček. Vybrat si můžete z celé řady značek a modelů. Batohy pro nejmenší vyrábí řada výrobců (nejznámější jsou asi Boll, Littlelife nebo Deuter). Sympatická je značka Affenzahn, která své batůžky vyrábí z recyklovatelných petlahví a pokud máte rádi zvířátkové motivy, přijdete si na své 🙂

This slideshow requires JavaScript.

Bodýčko nebo tričko „Mám akční rodiče“

Dejte ostatním vědět, s kým mají tu čest. Trička a bodýčka z dílny Akčních rodičů sluší každému akčnímu miminu. Vepředu najdete nápis „Mám akční rodiče“ vzadu heslo „Born to live without limits“. Skvěle se doplňují s tričky pro rodiče „Jsme akční rodiče“. Text se dá upravit podle vašich představ.

This slideshow requires JavaScript.

Odrážedlo, kolo, nebo koloběžka

Skvělým dárkem, který vykouzlí úsměv u každého dítka, je nějaký „dopravní prostředek“. Záleží jen na vašem vkusu, rozpočtu a představách (tipy a triky, na co se při koupi odrážedla zaměřit, najdete v naší knize Akční rodiče od A do Z). Nám se třeba osvědčila koloběžka Micro 3 v 1. Respektive, hodně jsme váhali, protože to je vysoká investice, ale vyplatilo se. Je to odrážedlo a koloběžka v jednom a sympatické je to, že pro změnu stačí vyměnit řídítka – bez nářadí, bez síly, je to otázka cca 3 minut a stačí maminčiny šikovné ručičky 🙂 S dvěma dětma různého věku značka ideál.

This slideshow requires JavaScript.

Pláštěnka a holínky

Neexistuje špatné počasí, jenom špatně oblečené akční mimino či malý turista. Déšť a kaluže děti milují, nadělte jim vybavení, ve kterém se budou moci máchat v kalužích, válet ve sněhu, užívat koulovaček .. a vy budete v klidu, protože víte, že neprochladnou a nepromoknou. Krom pláštěnky a holínek můžete vybrat z celé řady nepromokavého a teplého oblečení.

This slideshow requires JavaScript.

Cestovní nádobí – mistička, příbory, termoska

Každé dítko miluje svoje „nářadí“. Pořiďte dětem vlastní jídelní sadu na cesty – ideálně skládací ze silikonu. Může obsahovat mističku, cestovní příbory, hrnečky nebo dětskou termosku. Matadorem ve skládacím nádobí je značka Sea to Summit. Termosky vyrábí celá řada výrobců. Nám je třeba blízká Klean Kanteen, která udrží nápoje hodně dlouho studené nebo teplé. Je ideální na skladování mléka, horké vody na UM, ale vydrží v nich i led.

This slideshow requires JavaScript.

Plavecké pomůcky

Praktickým, ale i atraktivním dárkem jsou jakékoliv plavecké pomůcky. K našim nejoblíbenějším patří pěnová rybička. Není úplně nejskladnější, ale na plavecké začátky je úplně nejlepší. Terezka se ve 2,5 letech naučila plavat ve vestičce s rukávky z Decathlonu.

This slideshow requires JavaScript.

Spokojení akční rodiče

Nejlepší rodiče jsou šťastní rodiče a k tomu se hodí nejedna dobrá rada. Nechte se inspirovat naší knížkou, buďte připraveni na neočekávané situace v horách, na vodě, na cestách. Kniha je určená pro všechny stávající a budoucí rodiče, kteří nechtějí ani s dětmi pověsit své koníčky na hřebík a sedět doma na gauči. Pro všechny, kteří chtějí trávit volný čas s dětmi aktivně, kteří je chtějí vést k lásce k pohybu a k přírodě. Knížka usnadní plánování, balení i samotné sportování a cestování s dětmi – poradí, jak mít všechno v malíku, nic nepodcenit a zachovat si i v těch náročnějších momentech chladnou hlavu. Kniha je k dispozici v tištěné i elektronické verzi. K ebooku vám pošleme k vytištění i pěkný vánoční dárkový voucher s QR kódem. Knížky můžete objednávat zde.

Tipy na dárky pro tatínky, maminky, akční rodiče i prarodiče

Seznam vychytávek a zajímavých tipů na dárky jsme připravili i pro cílovou skupinu dospěláků, kteří rádi cestují, chodí po horách a pořád něco podnikají. Najdete v článku 30 tipů na dárky pro turisty, cestovatele a aktivní rodiče.

Facebookmail

Napsat komentář