Novinka v databázi výletů

Už rok v rámci naší databáze výletů přinášíme přehledně tipy na zajímavé výlety s kočárky, nosítkem či na kole. Nyní v naší mapě nově uvidíte, jak na trasu navazují další bezbariérové cesty vhodné pro kočárky pro případ, že byste si chtěli trasu sami upravit. Níže je jednoduchý návod, jak je aktivně využít a naplánovat si výlet, na kterém vás nepřekvapí ani náročnost, ani nevhodný terén.

Databázi výletů najdete na našich stránkách http://akcnirodice.cz/ v první záložce našeho menu „Výlety nejen s kočárkem“, případně přímo na odkaze http://vylety.akcnirodice.cz/. V hlavní mapě jsou na první pohled vidět červeně pouze popsané výlety, další bezbariérové trasy se objeví až po výběru regionu nebo při přiblížení mapy na základní stránce (v případě oblastí, u kterých není žádný popsaný výlet, ale řada kočárkových tras – například Brno).

V prvním kroku si v menu vyberte lokalitu, která vás zajímá. V databázi najdete především výlety v České republice, ale je tu i pár doporučení na výlety v zahraničí. Následně se vám zobrazí výčet všech výletů. Na první pohled vidíte, jak je výlet dlouhý, zda je vhodný pro kočárky a pro jaký typ aktivity je nejvhodnější.

Vedle seznamu se vám zobrazí i mapa daného regionu, ve které jsou pomocí červených bodů zobrazeny popsané výlety, ale také fialově trasy vhodné pro kočárky či odrážedla. Na první pohled tak uvidíte, jak na trasu navazují další bezbariérové cesty, abyste si mohli výlet podle libosti zkrátit nebo prodloužit.

 

Po rozkliknutí konkrétního výletu (v seznamu nebo kliknutím na červený bod v mapě) se vám zobrazí detailní popis, zajímavosti a možnosti občerstvení po cestě, ale také vzdálenost, převýšení a možnost stáhnou gpx soubor trasy. Na mapě je výlet vyznačen černou linkou, okolní bezbariérové trasy fialově. Pro lepší orientaci v terénu i nadále vidíte ostatní turistické trasy. Výlet můžete i komentovat a hodnotit.

A jaká jsou kritéria pro kočárkové trasy?

  • terén bez větších nerovností, děr kořenů
  • trasa vedoucí mimo silnice, kde jezdí hodně aut.x
  • v rámci měst se snažíme vybírat klidnější, zelená místa.

Mapy aktualizujeme v průběhu celého roku podle toho, kam zavítáme, nebo co kde najdeme. Velká část přibude teď do prázdnin, hned jak dokončíme všechny formalitky spojené s vydáním naší nové knížky Akční rodiče od A do Z. Ale zapojit se můžete i vy. Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o celé výlety nebo hezké bezbariérové trasy. V případě sdílení kočárkové trasy stačí poslat přes FB nebo na inspirace@akcnirodice.cz  GPX soubor, v případě celého výletu uvítáme krom trasy i krátký popis, případně fotky.

Další tipy a triky na zážitky s vašimi malými turisty a tipy na zajímavé destinace můžete najít v naší nové knížce Akční rodiče od A do Z. Moc nám pomůže, když si ji objednáte již nyní v předprodeji, abychom pokryli alespoň nějaké náklady na grafiku a tisk.

Facebookmail

Napsat komentář