Výlety nejen s kočárkem

Vydejte se na výlet po našich stopách a nepříjemný terén vás už nepřekvapí.

Znáte to, naplánujete si skvělý výlet po turistické značce a uprostřed výletu zjistíte, že se to s kočárkem prostě nedá. V ten moment je každá rada drahá a je otázkou, zda je lepší zariskovat, kočár kousek poponést a doufat, že se terén zlepší, a nebo se otočit a vrátit zpět. Babo raď! A to nemluvím o tom, že často přijde na debatu, kdo že ten blbý výlet naplánoval a podobně ?

Máme stejnou zkušenost a nejednou jsme skončili mezi kořeny, v bahně nebo na cestách plných šutrů. Proto raději výletíme s šátkem nebo mandukou. Ale chápu, že to není řešení pro každého, a proto pečlivě mapujeme terén, abychom vám mohli doporučit výlety, na které se nemusíte bát vyrazit s kočárkem nebo vzít dětem odrážedlo. Výsledkem je nová databáze výletů nejen s kočárkem .

Filtrujte, vybírejte, výletujte

Databázi výletů najdete v horním menu v záložce Výlety nejen s kočárkem. Následně si můžete vybrat přímo z mapy, nebo využít filtr podle oblastí. V souhrnném výpisu pak na první pohled vidíte, zda je výlet vhodný pro kočárek (ikonka kočárku), ale i náročnost z hlediska počtu kilometrů. V detailu vidíte trasu zakreslenou na mapě, získáte info o celém výletu, zajímavosti po cestě, možnosti občerstvení a trasu si můžete snadno stáhnout v gpx formátu do navigace či telefonu.

Méně je více – soustředíme se na to nejlepší

Výlety se snažíme přidávat podle atraktivity. Naším cílem není kvantita, ale doporučení tras, které vás zavedou do zajímavých koutů nejen České republiky a zpříjemní vám pobyt v přírodě s vaší rodinou. Nenajdete zde tedy půlkilometrové „výlety“ od parkoviště k zámku, do zábavních parků nebo ke koupališti – ty zvládnete objevit i bez nás. Každopádně v průběhu prázdnin budeme přidávat další a další zajímavé trasy nejenom pro kočárky, ale i další funkce alá hodnocení výletů, možnosti filtrování a podobně.

Rodiče pro rodiče aneb podělte se o své tipy

Pokud se vám nápad s databází líbí, budeme rádi, když o něm řeknete vašim přátelům, nasdílíte článek na vaše sociální sítě nebo nám pošlete tip na výlet, který by si zasloužil, aby v databázi byl. Rádi ho přidáme.

Tak ať vám databáze slouží a zpříjemní vám léto.

Facebookmail

3 komentáře u „Výlety nejen s kočárkem“

  1. Ahoj,vřele doporučujeme výlet na Šumavě z Antýglu kolem koryta Vydry na Čeňkovu pilu.Cesta je široký,zpevněná,má 7km po proudu řeky,takže pořád z kopce.Uprostřed možnost jídla na Turnerově chatě,kde má svoje bydlení pohádkový Vydrýsek.Náš tehdy necelý dvouleťák to zvládl na pladtovém odrážedle až do cíle.Mezi Abtýglem a Č.pilou jezdí linkový bus,takže se dá nechat auto buď na startu a dojet zpět,nebo v našem případě v cíli,kde je parkoviště odhadem pro 50aut a být časově nezávislí.V cíli je stánek s občerstvením.V létě tam však bylo dost turistů,nicméně koryto Vydry plné obrovských balvanů a cesta krásnými šumavskými lesy stála za to.Cedtou se dá posvačit ve formě malin,borůvek a lesnách jahod,ciž malé děti vždycky ocení.

    Odpovědět
  2. Dobrý den, Vaše stránka je přesně to, co jsem hledala od te doby, co máme 4mesicniho kluka a hodně vyletíme a kolikrát jsme již skončili s kočárkem před schody a rozhodovali se co dál 🙂
    Jsme ze severních Čech a hned sepišu naše zkušenosti i s mapou, popisem a fotkami a poslala bych Vám je? (Milešovka s manducou, Lovoš s kočárem, Krušné hory-Flaje s kočárem, Jizerské hory (Vořešník, Smědava) s manducou, Raná u Loun s manducou(šlo by i s hodně sportovním kočárem) atd. Máme i krasne výlety z italských dolomit a nízkých Tater (převážně s manducou, kdyby někdo chtěl inspiraci 🙂 Lenka

    Odpovědět

Napsat komentář