Přímořské a historické městečko Senj

Z Čech se sem dostanete za 9 hodin. Je tu moře, kolem krásné hory. Městečko, které je součástí Unesco, na vás dýchne úžasnou historickou atmosférou, ale nabídne ve svých uličkách krom dobré zmrzliny a chorvatských specialit také příjemný stín a romantická zákoutí. A k tomu je skvělou základnou pro dobrodružné výpravy a výlety s dětmi i bez dětí. Posuďte sami…

Ubytování v Senj

Možností, kde přespat, je tu celá řada, pokud hledáte něco netradičního, zkuste třeba Basecamp Senj – ubytování přímo v historických hradbách města. Uvnitř najdete nejen příjemný chládek, krásné pokojíky a božskou velkou kuchyň, ale také parádní zázemí pro děti. K dispozici je i sportovní vybavení včetně maličkostí, jako jsou třeba dětské vestičky. A víte co, vlastní to nadšená česko-chorvatská rodinka, která je podobně akční jako my, a má v rukávu spoustu tipů na pěkné výlety po celém Chorvatsku 😉

This slideshow requires JavaScript.

Jedno z nejkrásnějších míst v okolí Senj je národní park Severni Velebit. Je tu řada parádních výletů do hor, my si tu dali dvoudenní hřebenovku s přespáním v místní útulně. O tom ale ještě napíšu speciální článek 🙂

Instagramovka – procházka k 45. rovnoběžce

Přímo v Senj se můžete projít na místo, odkud je to stejně daleko k rovníku i na severní pól. My jsme si tento výlet spojili s dováděním na pláži a odpočinkem. Výlet zvládnete i s kočárkem. Občas je potřeba přenést pár schodů. Více o trase najdete v naší databázi výletů nejen pro kočárky.

This slideshow requires JavaScript.

Výlet za medvědy a vyhlídka Velebitská Degenia

Záchranná stanice pro medvědy s nepříjemným osudem, nejčastěji postižené srážkou s autem. Moc pěkné místo přímo v horách. Dá se tu udělat příjemná procházka. K návštěvě doporučujeme ráno nebo podvečer. Kolem oběda všechny medvídci spali. Více informací na webových stránkách Bear Refuge Kuterevo, místo v mapě je zde. Výlet můžete spojit s poutním místem a vyhlídkou Velebitská Degenia, kde je restaurace, obchůdek s ochutnávkou pálenek a dětské hřiště. Během jednoho dne stihnete i zmíněnou jeskyni níže.

This slideshow requires JavaScript.

Jeskyně s netopýry

Máte-li rádi dobrodružství a neturistická místa jako my, zavítejte do jeskyně Špilja Siničic. Jeskyně není extra velká, cca 200 metrů. Ale je volně přístupná, bez vstupného. Byli jsme tu úplně sami a pro holky to byl skvělý zážitek. Co se týče teploty, my měli dlouhý rukáv, holky mikinu a kalhoty. Hodí se uzavřené boty. Nedaleko jeskyně je pěkná zřícenina hradu Sokolac, odkud je pěkný výhled do okolní krajiny.

This slideshow requires JavaScript.

Řeka Gacka – splouvání řeky nebo cyklovýlet

Křišťálově čistá a pohodová říčka, na které si užijete parádního klidu, uvidíte spoustu ryb. Pohodový zážitek, bájo výhledy. Pokud pojedete na lodi, je potřeba zajistit odvoz auta – je to ale cca 6 kilometrů, já to po doplutí doběhla. Start plavby je tady, u pěkné kapličky a dole u vody se stolečkem s lavičkami na oběd před plavbou. Konec doporučujeme zde případně o cca 100 metrů dále, kde je také stoleček s lavičkami. Cestou se doporučujeme stavit u pramenu řeky se starými dřevěnými mlýny. Je tu i restaurace. Na mapě najdete zde. Kolem Gacky si můžete užít i pěkný cyklovýlet. Doporučená 20km trasa z části po asfaltu, z části po polních cestách, je tady.

This slideshow requires JavaScript.

Fjord Zavratnica

Nedaleko Senj se nachází taková chorvatská raritka – fjord, u kterého vás nebude mrazit. Alespoň, co se zimy týče 🙂 Jde opravdu o krásné místo na chorvatském pobřeží, zátočinku v moři, ze které se vykukuje horský masiv. Jde o výlet, který zvládnou malé děti i rodiče s kočárkem. Užijete si pěkné výhledy i koupání na zapadlé plážičce. Více o celé trase v naší Databázi výletů nejen pro kočárky.

This slideshow requires JavaScript.

Další pěkná místa v Chorvatsku, která byste nejen jako akční rodiče neměli vynechat 🙂

A jak se na takovou dovču zabalit? Co s sebou? Jak to zvládnout i s miminkem nebo malými dětmi bez stresu a s dobrou náladou? Tipy na vodu a stanování s dětmi? Nápady na jídlo na cestách a mnohem více – to vše najdete v naší knížce Akční rodiče od A do Z -;)

Facebookmail

1 komentář u „Přímořské a historické městečko Senj“

  1. Super návod, vyjeli jsme ráno ze Senju a dali jsme za jediný den 6 zastávek a ujeli 180km.
    Trasa: 1) Jeskyně Netopýrů – Špilja Siničić ; 2) pramen řeky Gacka – Majerovo vrilo a Tonkovicevo vrilo; 3) Švičko jezero; 4) setkání s medvědy Kuterevo; 5) vyhlídka Degenia – Krasno

    Děkujeme za inspiraci

    Odpovědět

Napsat komentář