Saigon – první ochutnávka Vietnamu

Oslavy vietnamského nového roku, víza a první dojmy.

Od příletu v období oslav nového vietnamského roku nás všichni odrazovali. TET je nejvýznamnější vietnamský svátek, Vietnamci cestují na venkov za rodinami, svět se zastaví, ceny narostou cca o 20 %, je problém s dopravou. A co teprve TET s dětmi.

Když už jsme ale byli s rodiči v Bangkoku a našli úplně super letenky s NOK Air do Saigonu, řekli jsme si, že to zkusíme.

Získání víz byla docela pruda. Fronty, nepříjemní úředníci. Ale cesta získání víz přes approval letter byla úplně bez problémů (zvací dopis nám v ČR zařizovali v CK Go2).

Saigon překvapil, potěšil. Jevto krásně zelené město plné pěkných parků s dětskými hřišťátky. Hodně obchodů a restaurací bylo díky svátku TET zavřených. I hlavní trh. Ale i tak bylo z čeho vybírat, město mělo krásnou atmosféru, všude ozdobené ovocné a kvetoucí (vánoční) stromky, prasátka (začíná rok prasete), naparádění Vietnamci fotící se s různými komunistickými stavbami nebo kýčovitou výzdobou. A ač je TET hlavně o setkávání s rodinou, v Saigonu můžete zažít i půlnoční oslavy, dračí průvody a ohňostroje. TET v Saigonu je tedy naprosto bez problémů. I s dětmi. Jen doprava pryč je trošku problém. Spoje jsou vyprodané a cca o 20 % dražší. Ale pokud netrváte na jednom konkrétním spoji, vše se vyřeší a něco najdete.

Facebookmail

Napsat komentář