Výlet s ročním prckem do romantické Paříže

Inspirace na úžasný eurotrip od Sandry, která se spolu s manželem a dcerou vydali do Paříže. Stellince bylo přesně 13 měsíců, ještě nechodila. Na co se připravit, s čím počítat, na co se těšit?

Letěli jsme s nízkonákladovou leteckou společností, opět nebyl problém požádat o volnou sedačku, kde Stelli mohla krom vzletu a přistání v pohodě sedět. Měli jsme tablet, knížky a spoustu jídla, takže let proběhl úplně v pohodě.

Celkově vzato, Paříž není zrovna baby friendly město. Všude schody nebo jiné překážky, které komplikují hladký průjezd kočárku. Už samotný vstup do metra je s kočárkem velmi složitý. Na to je třeba se připravit, nejednou jsme tam zůstali trčet zaklínění. Většinou jsou všude několikatery schody takže to chce namasírovat svaly. Co se týče stravovaní v Paříži, tak jsme za celou dobu nenašli restauraci, kde by byla k dispozici dětská židlička. Obecně restaurace v Paříži s dětmi moc nepočítají. Na dětský koutek jsme za celý pobyt nenarazili. V supermarketech je ovšem nabídka jídla pro děti bohatá. Dají se koupit klasické dětské příkrmy, kapsičky, vše na co jsme zvyklí z ČR.

V Paříži jsme absolvovali klasické památky. Do Louvre můžete v pohodě s kočárkem, na Eiffelovku jede výtah, Montmartre lze s kočárkem také krásně projít. S kočárkem vás pustí dovnitř i do Baziliky Sacre Coer. Vydali jsme se také vlakem do Versailles a tam to byl vyloženě pro kočárek ráj. Hlavní budovu ve Versailles lze s kočárkem normálně projít, ve Velkém a Malém Trianonu musíte nechat kočárek v úschově a jít pouze s nosítkem. Za to park a zahrady jsou úžasné, celé se dají krásně projít a všude je pro kočárek příjemný terén. Problém je ve Versailles pouze s jídlem, krom luxusních restauraci, kam jsme ovšem nešli, nelze pro dítě nic k jídlu sehnat. Tudíž velmi doporučuji do Versailles jídlo s sebou. Také jsme se vydali na projížďku lodí po Seině, což byl pro nás všechny úžasný zážitek. Jen je třeba počítat s tím, že na lodi dost fouká a pro dítě je vhodné mít teplou deku.

I přes lehké komplikace jako bezbariérovost, stávky na letišti atd. jsme si výlet do Paříže užili a vše proběhlo podle našich představ. Určitě se výletu do Paříže není třeba obávat a i s ročním dítětem si ho krásně užijete.

 

Facebookmail

Napsat komentář