Vaříme s přírodou – vaříme v přírodě

Kachna na seně a večeře z ešusu! Objevila jsem dvě netradiční kuchařky, díky kterým jídla rozkvetou do krásy a vaření na výletě s dětmi i na horské expedici zvládne každý levou zadní.

Konec „dobrým“ hostincům, instantním polévkám, lunchmeatům bez masa a uheráku, který po pár dnech nemůžete na dovče ani cítit. I v přírodě je možné kouzlit a rozmazlovat své chuťové pohárky. Nevěříte? Zkuste otevřít novou Outdoorovou kuchařku od Petry Pospěchové, která je důkazem toho, že i v ešusu se dají na cestách vykouzlit neuvěřitelné dobroty, které dodají sílu každému turistovi. Dospělákům i dětem. Obsahuje netradiční recepty, které se postarají o spokojené bříško a dostatek potřebné energie na rodinných výletech i na zimních horských expedicích: od snídaní, přes svačinky, až po vydatné večeře. Jídla jsou zdravá, energeticky vyvážená a knížka obsahuje zajímavé tipy, jak se vyhnout těžkému zavazadlu a zároveň si pochutnat.

Já se chystám na kančí ragú se sušenými hruškami. Paní autorka doporučuje uvařit dobrotu doma, omáčku nechat hodně vyvařit, nalít do pet lahví, v horách pak v zimě naředit sněhem a poté si už jen užívat tu skvělou chuť. Nicméně já myslím, že u nás na tohle nedojde, protože recept vypadá jako úplná mňamka. Tak si ji dáme stylově alespoň z ešusu 🙂

Další zajímavé jídlo, které vaší kuchyň promění v pravou vesnickou stodolu, je kuře na seně (tentokrát z Květinové kuchařky). Postup i ingredience jsem si pravda trošku upravila. To jsem celá já. Takže místo celého kuřete byla kachna, a to jenom stehýnka. A ještě k tomu jsem přípravu obohatila o pečení v pytlících do trouby. Ale ta inspirace. Ta je nepostradatelná. Mno, napadlo by vás péct drůbež na seně? Mě ne a byla by to škoda. Celá kuchyň nádherně voněla jako babiččina stodola a originální oběd byl s minimem úsilí za chvíli na stole.

Obě knížky můžu jen doporučit. Ať už jako vánoční přání nebo vánoční dárek pro milovníky vaření a přírody ve vašem okolí. Jsou to dobře investované penízky. Knížky se dají koupit v jakémkoliv knihkupectví nebo přímo na stránkách vydavatelství.

Facebookmail

Napsat komentář