Výběr kočárku – návrat do fronty na banány

Užíváme si života a přípravy na miminko bereme stejně jako všechny  ostatní nákupy – tak trošku na lehkou váhu. Stačí navštívit pár e-shopů a ono se to vyřeší. Ono jo … jen u kočárků jsme se trošku spálili..

První večer ležím v tabulkách Dtestu, diskuzích na internetu a snažím se proniknout do aktuální nabídky. Výsledkem je to, že jen kroutím hlavou nad šíleností webů na vybavení pro děti. Naprosto nepoužitelné vyhledávání, nemožnost porovnat jednotlivé výrobky podle zvolených parametrů ani v rámci jednoho webu, natož mezi různými dodavateli, mě, korporací postiženého člověka, doslova ničí.

Ve skutečnosti se člověk nedozví, jaký model kolik přesně váží, kolik stojí v plné výbavě apod. I přesto jdu spokojeně spát s tím, že vím, co chci. Favorité jsou Baby Jogger Summit X3 nebo Koelstra Mambo Daily Kombi. K nim máme cca 6 vedlejších kandidátů. Všechny vypadají jako vhodné modely do terénu, patří snad k těm lehčím, mají nafukovací kolečka, brzdičku a existuje k nim korbička.

Realita je ale ještě horší, než jsme si mysleli po prvním brouzdaní v online světě. Koelstra je ve skutečnosti hromádka plastů, rozhodně né kočárek do terénu. Baby Jogger vyhrál v zahraničí terénní kočárek roku, nicméně jej nelze vidět na vlastní oči neb v Evropě prý budou až na konci září – za 3 měsíce!!!! V úvahu připadá Peg Perrego nebo Hartan. Oba,  vypadají stabilně, nicméně cena se vším šplhá již ke 25 tisícům, a vzhledem k dodacím lhůtám 12 týdnů je možné vybírat jen z hodně omezených barviček, případně jsou k dispozici varianty bez brzdiček, nebo v povinné trojkombinaci s autosedačkou. Smutek střídá zoufalství. Je to dost peněz a ještě s velkou mírou kompromisů.

Už jsme téměř objednali černožlutou terénní tříkolku od Hartanu – nebýt kamaráda, který nám nabídnul Gesslein F4 Air z druhé ruky. Nejprve jsem se mu bránila, ale byl v dobrém stavu, za rozumnou cenu, splňoval všechna naše kritéria a hlavně, bylo to už bez starostí ? Tak snad bude sloužit – v Praze i na výletech.

Doporučení:

  • Nenechávejte výběr kočárku na poslední chvíli. Zvláště u terénních kočárků. Tři měsíce předem je tak akorát.
  • Rozhodujte se podle sporťáku, ne podle modelu s korbičkou, kterou využijete jen krátkou dobu.
  • Zaměřte se na kvalitu koleček.
  • Velké rozdíly jsou v jednoduchosti skládání a skladnosti – nechte si vše ukázat.
  • Většina tras v přírodě není stejně určena pro kočárky a bude potřeba krosničky nebo šátku. Zvažte rozumnou míru outdoorovosti.
Facebookmail

1 komentář u „Výběr kočárku – návrat do fronty na banány“

Napsat komentář