Létání s dětmi – vlastní zkušenost

Již před pár měsíci jsme pro vás připravili na základě vašich doporučení a vyjádření leteckých společností a Letiště Václava Havla články Létání v těhotenství a Létání s dětmi, a obsáhlou kapitolu o crstování s dětmi v naší knížce Akční rodiče od A do Z. Dnes přidáme pár vlastních postřehů na základě vlastní zkušenosti.

Tipy a triky, jak zvládnout let s dětmi:

  • Vyplatí se počkat na co nejkratší let s minimem přestupů. Důvodem nejsou ani tak bolavá ouška, ta byla v pohodě. Barunka pila mlíčko a Terezce stačila lahvička s pitím a ovocná kapsička. Ale menším počtem přestupů minimalizujete čas, kdy musí být děti připásané a mimo baby box.
  • Lety na noc jsou super a doporučujeme je všema deseti. My ale bohužel zvolili let příliš pozdě. Odlétali jsme ve 21:30, pak stáli 1,5 hoďky na letišti v letadle ve frontě. Pak vzlétnutí, večeře, reálně zhasli před druhou ráno. To bylo na holky dlouhé a při rozsvíceném světle těžko usínaly.
  • Všichni nás odrazovali od Aeroflotu. Ale není třeba se čehokoliv bát. Let byl bezproblémový, letiště v Moskvě je zrekonstruované a moderní. I dětský koutek jsme našli kousek od naší odletové brány. Jen si nechte větší čas na přestup. Zejména teď v zimě je třeba počítat se zpožděním. 3,5 hodiny byly akorát.
  • Děti na palubě letadla dostávaly kufřík s omalovánkami, pastelkami, bačkorkami a samolepkami. Krásný dárek, který děti na poměrně dlouho zabaví. Ale musíte letuškám říci, že je dítěti (téměř) 3 roky, jinak vám ho z bezpečnostních důvodů nedají.
  • Babybox je super, ale 7,5kilová Bára se tam vešla taktak. Pro větší děti do 2 let bych na dlouhý let doporučila zaplatit sedačku. 9 hodin na klíně by bylo dlouhé – pro rodiče i dítě.
  • Letuškám se to moc nelíbilo. Ale pokud máte místa v první řadě, je tam hodně místa na to, aby mohly starší děti spinkat na zemi.
  • Baby box vám pověsí až poté, co vzlétnete, a před přistáním ho opět složí. Během této doby je potřeba, abyste měli mimčo připásané ke svému pásu. Dá se ale bez problémů zapnout tak, že má vůli, a můžete bez problémů kojit.
  • Pokud jsou vaše děti zvyklé na spací vak, vezměte jim jej sebou. Nebudd na ně foukat a budou více v pohodě. My používáme slabounký, lehounký z bambusu ErgoPouch.
Facebookmail

Napsat komentář