Logistika s 2 dětmi – Buggypod Lite

Zajímavá alternativa k dvojkočáru, která vám ušetří místo i peníze a nejednou ulehčí bolavým dětským nožičkám.

Máte-li nebo plánujete-li děti blízko sebe, jako máme my, určitě narazíte na problém s logistikou. Malé mimčo potřebuje klid a pohodlí ideálně v horizontální poloze, starší si potřebuje odpočinout, když ho bolí nožičky, nebo se občas prospat. A i vy občas chcete stihnout autobus nebo jít alespoň normální rychlostí, abyste stihli třeba doktora.

Jednou z cest je dvojkočár. Je to jedno z možných řešení, ale já osobně jsem se mu chtěla od první chvíle vyhnout. Je to další nemalá investice a doma bychom se už asi nehnuli. Nehledě na to, že bydlíme v pátém patře (poslední rok alespoň s výtahem) a každá cesta ven pro mě znamená 25 schodů nošení dolů a 25 schodů nahoru. Představa, že vláčím dvojkočár, mě vyléčila hodně dopředu.

Sidekára Buggypod Lite

Nakonec jsme na doporučení kamarádky koupili v bazárku BuggyPod Lite. Pro Gesslein není sice certifikovaný, ale podařilo se nám ho na konstrukci kočárku bez problémů namontovat. A jak to funguje? Jde o přídavné sedátko, ve kterém může dítko sedět i spát a které můžete během chvilky jednoduše odepnout, nebo prostě složit a připnout páskem na boční konstrukci kočárku. Stejně jako všechno to má samozřejmě své mouchy. Mně osobně vadí, že v něm Terezce při spánku trošku padá hlavička, protože tam chybí větší boční opěrky. Ale jako řešení na hodinový spánek a backup variantu pro popovezení a odpočinek je to super. Dále to není úplně vhodná kombinace do terénu a špatně se s tím nastupuje kvůli těžišti třeba do autobusu. Občas mám problém vlézt se do některých výtahů, ale na rozdíl od dvojkočáru se to dá s Buggypod Lite řešit – během chvilky složím nebo odcvaknu sedátko a je hotovo a můžu pokračovat. Doma složené sedátko zabere (na rozdíl od dvojkočáru) minimální prostor. To stejné v autě. Takže není to úplně značka ideál, ale na procházky po městě, kdy chci Barunce dopřát spinkáček na zádech a Terezce odpočinek, je to super.

Další řešení – skatíky a sedátka

Pokud hledáte řešení, jak dětským nožičkám ulehčit při delších procházkách, případně zvládnout rychlejší přesuny, jsou ideální skejtíky nebo sedátka. Obě varianty elegantně řeší problémy výše, ale nevyřešíte pomocí nich spánek, protože dítko se nemá kde opřít a není nijak jištěné. Osobní zkušenost ale nemám.

Další nápady s nulovou investicí

Bez jakékoliv investice můžete v prvních týdnech usadit starší dítko na přední část korbičky kočárku. Efekt je stejný, nic to nestojí, jen to není úplně dlouhodobé řešení a dítě se vám nevyspí. S Chariottem to jde i u starších dětí. Další cestou je kombinace kočárku a šátku nebo nosítka. Já to dělám tak, že když chce Terezka spinkat, dám Báru do šátku, a Terezka má pro sebe kočárek. Trošku zkroucená se vejde i do korbičky, ale když plánuji, že bude spinkat venku, beru většinou Chariot.

Facebookmail

2 komentáře u „Logistika s 2 dětmi – Buggypod Lite“

 1. Dobrý den,
  uvažuji o pořízení buggypod lite a zajímalo by mě, zda jste neměla problém s ovládáním kočárku. Přeci jen se asi dost změní těžiště a netlačíte doprostřed.
  Dále ještě nevidím žádné odpružení, tak jestli to s dítětem moc nehází.
  Děkuji

  Odpovědět
 2. Dobrý den. Hodně záleží na tom, jaký máte základní kočárek. Na ten náš Gesslein to nebylo úplně certifikované a bylo to znát. Každopádně my to sedátko používali jen okrajově, když chtěla Terezka spinkat. Člověk musel jezdit opatrně, vyhýbat se obrubníkům, dírám, nerovnostem. Do terénu to není. Ale pro tyto účely to bylo super 😉

  Odpovědět

Napsat komentář