Den v Kutné hoře a okolí

Historické městečko, rozhledna, dobré jídlo a supr hřiště na závěr.

Když už máme doma tu Barborku, náš první větší výlet směřoval symbolicky do Kutné hory. Udělali jsme pár fotek u chrámu sv. Barbory, prošli se po kousku historického centra, ale pak už hurá na hlavní atrakce dne – do nedalekého zábavního parku Heroland a na rozhlednu Kaňk.

Rozhledna Kaňk

Rozhledna zvenku vypadá moc pěkně, nahoře je kavárna, kde si můžete dát kafčo a dortíķ, ale co se týče výhledů, byla pro nás zklamáním. I přesto, že je vidět na všechny strany, výhledy jsou nijaké, nikde nic moc zajímavého. Historické centrum Kutné Hory se skrývá za paneláky. A ještě tu koukáte přes sklo. Za 60 Kč to úplně nestojí. Ale místo jako takové je určitě pěkným výletním cílem. Hned vedle najdete příjemnou hospůdku Havířská bouda a pěkné dětské hřišťátko. Celý areál je v umístěn v příjemném lesíku Kaňkovských vrchů, kam je možné vyrazit i na procházku. Parkovat se dá přímo u rozhledny.

Heroland

Mnohem větším zážitkem byl dětský park Heroland, který se při návštěvě Kutnohorska určitě vyplatí navštívit. Děti se vyřádí na nespočtu klouzaček, houpaček, trampolín. Součástí je velké pískoviště, hrátky s vodou, domečky, pirátská loď a můžete tu krmit i kozičky. V areálu najdete malý kiosek, ale zdravé dobroty pro děti nečekejte. Celkově je to ale fajn místo, které můžeme jen doporučit. Více na https://www.heroland.cz/. Vstupenky se dají koupit za zvýhodněnou cenu i na Slevomatu.

 

Facebookmail

2 komentáře u „Den v Kutné hoře a okolí“

  1. Mozna by vam vyhledy z rozhledny neprisli nijake, kdybyste sli na rozhlednu pesky. S kocarkem je to trochu akcni, ale zvladnout se to da a muzete se pak podivat co jste prosli a kam mirite. A myslim ze vyhled na obe katedraly z vysky je take zajimavy stejne jako na Krkonose treba.

    Odpovědět
    • Dobrý den, souhlasím s Vámi, že cesta je cíl a je vždy lepší jít pěšky, než se vézt v autě. Pro tentokrát jsme ale zvolili rychlejší variantu, abychom stihli vše, co jsme chtěli a co bylo pro naší týden starou holčičku datelné. Každopádně na zážitku přímo z rozhledny by to pro nás asi nic nezměnilo.

      Odpovědět

Napsat komentář