Z Jizerky na Smědavu a zpět

Výlet s příchutí borůvek okořeněný krásnou přírodou – na běžkách, pěšky nebo v létě s kolem či kočárkem.

Pohodový 16tikilometrový výlet krásnou přírodou z rozcestí Jizerka – Mořina. Trasa vede střídavě nahoru a dolů, ale cesta rychle utíká. Je to okruh, ale je možné jít tam i zpět stejnou cestou, případně trasu podle sil prodloužit nebo zkrátit. Na zvážení je i zacházka do osady Jizerka – podle mého názoru stojí určitě za to.

Terén je vhodný v létě pro kočárky. V zimě je ale určitě lepší zvolit šátek, nosítko nebo běžky s vozíkem. Jelikož jde o Jizerskou magistrálu, tak se v případě pěšího výletu vyhněte exponovaným dnům a víkendům, kdy je tu hodně běžkařů, a dávejte pozor, ať neponičíte stopu. V týdnu je tu ale úplně prázdno.

Jak se sem dostat:

  • autem cestou z Kořenova – na rozcestí Pod Bukovcem, se nachází velké parkoviště. Denní parkování stojí 50 Kč.
  • autobusem – autobus ale jezdí pouze o víkendu.

Kde si dát baštu, ohřát se a nakrmit miminko

  • Smědava – pochutnáte si tu na řadě hotovek, nicméně Smědava je známá zejména pro své legendární borůvkové knedlíky. Nás tu ale úplně nejvíc nadchli borůvkové lívance 🙂
  • Jizerka – řada restaurací. Vyzkoušejte třeba Panský dům nebo Pašerákovnu
  • Parkoviště Pod Bukovcem – místní restaurace u parkoviště stojí za starou bačkoru, tedy pokud nemáte zrovna chuť na smažené menu. Ve friťáku vám usmaží cokoliv (řízek, sýr, Hermelín, hranolky, krokety..), ale to je tak všechno. Raději si dejte do nosu na Smědavě nebo Jizerce.
Facebookmail

1 komentář u „Z Jizerky na Smědavu a zpět“

Napsat komentář