Procházka za letadly

Máme doma sice holčičku, ale dopravní prostředky jsou prostě nejvíc. Rolbou to začíná, bagry, vláčky a letadly končí. Pokud to máte podobně, nechte se inspirovat naší procházkou, kterou zvládnete s kočárkem, odrážedlem, na kole i pěšky.

Milují-li vaše děti letadla, vydejte se určitě do pražských Hostivic, odkud vede příjemná asfaltová cesta až k pražskému letišti. Z hlediska přírodních krás to tu není žádný zázrak, ale většinu času půjdete přímo podél letiště, díky čemuž každou chvíli vidíte přistávat, vzlétávat nebo parkovat letadla. K nejskvělejšímu místu, kde budete mít letadla jako na dlani, je to cca 3,5 kilometru. Měla by tu být i terasa pro fotografy, ale my jsme až k ní nedošli. Spokojili jsme se se skvělým výhledem i přes plot.

Cesta je příjemná, vhodná pro kočárky i odrážedla. Za celou dobu jsme nepotkaly jediné auto. Jen po okolních polích jezdily traktory, za což jsem u Terezky získala další plusové body 🙂 Zážitkem byla i spousta velkých zajíců, kteří hopkají všude kolem letiště – ale jsou plašší. Blíž než na 100 metrů se nepřiblížili.

Celá trasa je popsaná včetně gpx souboru ke stažení a dalších obrázků v naší databázi výletů.

Letadla můžete pozorovat i z vesničky Kněževes, kde je na konci ulice Na staré silnici k dispozici spotterská fototerasa. Možností je obchodní centrum Šestka, kde máte ze střechy letiště jako na dlani. Ale potom, co jsme byli v jeho těsné blízkosti, už to nebylo ono. Na druhou stranu, takto baby-friendly nákupní centrum už jsem dlouho nezažila. Krom placeného dětského koutku tu mají nákupní vozíky s integrovaným autíčkem na sezení pro děti, tobogán, labyrint s řadou atrakcí a obří family centrum se spoustou pěnových kostek. Terezka byla nadšená a já tím pádem také 🙂 Doporučuji.

 

Facebookmail

Napsat komentář