Procházka za letadly

Máme doma sice holčičky, ale dopravní prostředky jsou prostě nejvíc. Rolbou to začíná, bagry, vláčky a letadly končí. Pokud to máte podobně, nechte se inspirovat našimi tipy, kam vyrazit pozorovat letadla. Nebudete litovat a věřte, že tyto výlety budou děti bavit. V některých případech mohou jet i na kole a vy s kočárkem 🙂

Milují-li vaše děti letadla, vydejte k pražské Ruzyni. Vypadá to tam takto: https://www.instagram.com/reel/Cc3sB3GFS8a.

  1. Z pražských Hostivic vede příjemná asfaltová cesta až k pražskému letišti. Z hlediska přírodních krás to tu není žádný zázrak, ale většinu času půjdete přímo podél letiště, díky čemuž každou chvíli vidíte přistávat, vzlétávat nebo parkovat letadla. K nejskvělejšímu místu, kde budete mít letadla jako na dlani, jedna cesta má cca 3,5 kilometru. Cesta je příjemná, vhodná pro kočárky i odrážedla. Za celou dobu jsme nepotkaly jediné auto. Jen po okolních polích jezdily traktory, za což jsem u Terezky získala další plusové body 🙂 Zážitkem byla i spousta velkých zajíců, kteří hopkají všude kolem letiště – ale jsou plašší. Blíž než na 100 metrů se nepřiblížili. Celá trasa je popsaná včetně gpx souboru ke stažení a dalších obrázků v naší databázi výletů.
  2. Cesta od Amazonu. Kratší varianta – trasa má tam i zpět 5 km. Ale cesta není úplně ideální pro kočárky. I zde ale platí, že jdete celou dobu podél plotu, za kterým přistávají a vzlétají letadla. A na druhé straně řádí v poli zající a pasou se srnky. Více informací přímo v databázi výletů.
  3. Letadla můžete pozorovat i z vesničky Kněževes, kde je na konci ulice Na staré silnici k dispozici spotterská fototerasa.
  4. Příležitostí pro pozorování letadel je i obchodní centrum Šestka, kde máte ze střechy letiště jako na dlani. Ale potom, co jsme byli v jeho těsné blízkosti, už to nebylo ono. Na druhou stranu, takto baby-friendly nákupní centrum už jsem dlouho nezažila. Krom placeného dětského koutku tu mají nákupní vozíky s integrovaným autíčkem na sezení pro děti, tobogán, labyrint s řadou atrakcí a obří family centrum se spoustou pěnových kostek. Terezka byla nadšená a já tím pádem také 🙂 Doporučuji.

Výlet, při kterém děti pozorují letadla, utíká úplně jinak než cokoli jiného. Cesta je cíl. Každou chvilku se něco děje. I vaše děti tu budou nadšené. A výlet by si možná zasloužil i vzpomínkový list do Kroniky zážitků, co říkáte? 🙂

 

Facebookmail

Napsat komentář