Lužická jezera – ráj pro cyklisty a bruslaře

Parádní místo, kam už léta jezdíme na in-liny. Láká nás specifický ráz místní krajiny, stezky bez turistů a skvělý povrch, na kterém bez problémů ujedete za den desítky kilometrů.Region Laussitzer Seeland, který se nachází hodinku od Drážďan, je unikátní ukázkou, jak se dá z měsíční krajiny poškozené těžbou vytvořit úžasná destinace pro aktivní dovolenou. Hosté se mohou těšit na skvělé koupání, stovky kilometrů kvalitních cyklostezek vhodných i pro bruslaře a rozvinutou infrastrukturu promyšlenou do nejmenšího detailu.

Pro děti ideál

I když tu potkáte převážně cyklisty (často vystylované místní seniory na typických kolech vepředu s košíčkem), my sem jezdíme právě na brusle, protože kvalitu asfaltu v takovém rozsahu jen tak někde nenajdete. A protože pořád svištíte po rovince a je tu řada vyžití i pro děti, užijete si to tu i s mimčem ve vozíčku nebo s dětmi na kolech. Krom koupání v jezerech, se děti mohou vyřádit na mnoha dětských hřištích, u koní, na písku atd. a následně si rádi opět zdřímnou v kočárku 🙂 Mno prostě paráda.

Ubytování

Ubytovat se můžete v kempu (my máme rádi například Campingplatz Geierswalde, který se nachází hned u jezera v centru hlavních cyklotras) nebo v nějakém z mnoha penzionů, což jsme tentokrát využili i my. Spokojená jsme byla s tímto webem.

Tipy na in-line výlety

Další zajímavosti

  • Partwitzer hof – místo, které stojí za zastávku na jídlo, možná i za přespání. Na statku chovají desítky nádherných koní, ze kterých budou děti nadšené. V případě zájmu jsou možné i projížďky. Na statku mají i pejska, kočičky, traktory a další senzace, které děti lákají. Součástí objektu je i příjemná restaurace a penzion.
  • Zoologická zahrada v Heuswerdě nebo v Senftenbergu
  • Promenáda v Senftenbergu – cyklostezka kolem Senftenbergersee není úplně vhodná pro brulaře, protože velká část vede po kostkách. Dá se po nich jet, ale není to pro nožky úplně příjemné. Město jako takové ale za návštěvu určitě stojí. Mají tu krásnou promenádu s řadou atrakcí pro děti, je tu plážička a řada příjemných kaváren. V případě špatného počasí můžete navštívit místní aquapark, podívat se do muzea, na zámek atd.
Facebookmail

Napsat komentář